מועדון הרודסטרים - המאגר הטכני

כללי

כיוון פרונט ספורטיבי

למי שנהיגה מהנה ותקשורת עם הרכב חשובים לו - כיוון פרונט זה אחד הדברים הראשונים שהוא צריך לבצע...
נכתב ע"י גנאדי (CROC)


קרא עוד...

צינורות בלם שזורים (stainless steel brake lines)

צינורות בלם שזורים  - במה מדובר?
הם מיועדים להחליף צינורות בלמם סטנדרטיים (עשויים גומי מיוחד) בצינורות שמצופים ב-"שרוול" מסוכך עשוי סיבי פלדה.

באנגלית יש להם כמה וכמה שמות:
stainless steel brake lines
SS brake lines
Braded brake lines
אבל מדובר באותם מוצרים בדיוק.

קודם כל חשוב להבהיר – צינורות אלו לרוב אינם תקניים ובכביש הציבורי אנו לא אמורים להשתמש בהם. מי ששם אותם בקלות יכול למצוא את עצמו נכשל בטסט. יחד עם זאת קיימים צינורות שעומדים בתקינה אמריקאית (DOT) ואירופאית (TUV או/ו EC) – זה לא אומר שטסטר מצוי תמיד ייתחשב בזה...

יותר חשוב – מטבע הדברים כל מוצרי האפטרמקט עלולים להיות פחות אמינים מחלפים מקוריים – ובמערכת הבלמים זה יכול להיות מאוד מסוכן.

אז למה להשתמש בהם?
צינורות שחזורים מתיימרים להקטין הרגשת הספוגיות בדוושת הבלם.
אבל אם ננסה להיות אובייקטיביים ועם יד על הלב ההבדל בינם לבים צינורות מקוריים חדשים יחד עם נוזל בלמים טרי הוא לרוב לא ממש משמעותי.
מניסיון - זה כולל רכבים כמו מיאטה ו-S2000.
ז"א – יש הבדל מסויים בהרגשה. אבל אל תצפו להבדלים של יום ולילה.

אם בכל זאת החלטתם שבא לכם לסחוט כל טיפה אפשרית של הביצועים ובחרתם להתקין צינורות שזורים – קבלו כמה המלצות:
1. קנו מוצרים של מותגים מוכרים ומוכחים. עשו מחקר בין החברים וברשת מה עובד טוב עם הרכב כמו שלכם ומה לא.
2. רצוי לרכוש מוצרים בעלי תקינה.
3. מומלץ מאוד לבחור במוצרים שכוללים ציפוי מגן מעל השכבה של סיבי פלדה. הציפוי בד"כ בא בדמות פלסטיק שקוף (או צבעוני) שמונע כניסת לכלוך וגרגרים בין סיבי המתכת שבסופו של דבר גורמים לשחיקת צינור גומי הפנימי. למשל צינורות של מותג נפוץ Goodridge לרוב אינם כוללים ציפוי הגנה זה.
4. רצוי שהציפוי יהיה שחור – כך תמזערו למינימום אפשרות שבטסט מישהו ישים לב שיש לכם צינורות לא רגילים.
5. לפני שמפרקים צינורות מקוריים בדקו היטב את צינורות השזורים שקניתם שהם מתאימים מבחינת האורך, שזוויות של הקצוות נכונים ושהברגה והצורה הפנימים של הקצוות עצמם מתאימים גם הם. לא פעם ולא פעמיים הגיעו צינורות לא מתאימים...
6. בכל טיפול הקפידו לבדוק מצב הצינורות.

לסיכום – תחשבו היטב האם שווה לכם להיכנס לסיפור הזה.
אם כבר הולכים על זה – לכו על מוצרים איכותיים ועם שכבת הגנה.

בכל מקרה – תמיד הקפידו לבדוק ולתחזק צינורות ואת המערכת בלמים כולה.
תהנו וסעו בזהירות :-)

שרשור תגובות לכתבה


קרא עוד...

חפש במאגר הטכני

הגבלת אחריות

כל עבודה שביצעת על המכונית שלך, בעבר או בהווה, כתוצאה מהסתמכות על מידע שהנך מקבל באתר www.roadster.co.il, הינה כולה על אחריותך בלבד.

עליך לבדוק ולוודא כל המלצה טכנית עם גורם עצמאי בלתי תלוי. אם יש לך ספק, עליך לפנות לקבלת יעוץ מקצועי מבעל מקצוע מומחה ומוסמך, שיבדוק אישית ובמו עיניו את מכוניתך וייעץ לך בהתאם.

המועדון מסיר מעצמו ואף לא יישא בכל אחריות לנזק מכל סוג שהוא, (אישי, לרכושך, לרכבך ו/או לצד שלישי), שיגרם עקב נקיטה או אי-נקיטה של צעדים ו/או פעולות כתוצאה מתיאור תהליך עבודה ו/או המלצה טכנית שניתנו כאן.

כל החומר הטכני המתפרסם באתר מוגן בזכויות יוצרים וקניין רוחני. אין להעתיקו ו/או לפרסמו במקום אחר ללא קבלת אישור בכתב מכותב המאמר ומהנהלת המועדון

יש לך מידע טכני שיכול לעניין את כולם?

האם גם אתה חוטא בכתיבת מאמרים טכניים? האם אתה חושב שיש לך את הידע ואת הרצון לחלוק אותו? אל תהסס, צור איתנו קשר, נשמח לקרוא ולפרסם את החומר.

הדואר האלקטרוני שלנו: roadster@roadster.co.il
או דרך דף הקשר שלנו.

אודות מועדון הרודסטרים

אודות מועדון הרודסטרים

מועדון הרודסטרים הישראלי הוקם ב-2003 ומיסד את פעילותו כעמותה רשומה בשנת 2008. המועדון מעמיד לנגד עיניו כמטרה את הגברת התודעה המוטורית, טיפוח המודעות לזהירות בדרכים וקידום הספורט המוטורי, בדגש על בעלי וחובבי רכבי רודסטר וקבריולה (רכבים פתוחים)

picture

איך מצטרפים אלינו?

איך מצטרפים אלינו?

מעניין להיות חבר בעמותה? עליך להגיש לוועד העמותה טופס רישום ולצרף דמי הרשמה וחברות כפי שיקבעו מעת לעת על-ידי ועד העמותה. ניתן להירשם לעמותה רק לאחר מפגש אישי עם אחד מחברי הועד, שיעשה בדרך-כלל במהלך המפגש השבועי של המועדון בימי שישי אחה"צ

picture

פעילויות העמותה

פעילויות העמותה

מועדון הרודסטרים מקיים מגוון רחב של פעילויות, אירועים ומפגשים לחברי העמותה. המועדון מקיים מפגש חברים שבועי בימי שישי בצהריים, מארגן טיולים עונתיים והרצאות העשרה, מרכז הסדרי הנחות מיוחדים לחברים וכן מנהל ליגה מוטורית בה משתתפים חברי המועדון

picture